Aabitsa kukk

Andrus Kivirähk

Grand prix monolavastuste festivalilt "Zvaigzne" 2009. a. Riias. II preemia ja monoteatrite festivalide direktorite diplom rahvusvaheliselt monoteatrite festivalilt "MonoBaltija" 2009. a. Kaunases. Parima näitlejatöö eripreemia soome-ugri rahvaste teatrite VIII festivalilt "Majatul" Joškar-Olas 2010. a.

Maalisaalis on etendus ilma vaheajata ning kestab 1 tund ja 40 minutit.
Suures saalis on etendus ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi.

Maailmas on nii palju pisikesi inimesi. Nende elu pole kerge, neile tehakse pidevalt ülekohut. Nad on vaesed mehed. Õnneks on ka neil siiski midagi, mille peale loota. Mõni paks raamat, mille sees on olemas vastused kõikidele küsimustele. Mõni tark onu, kes ütleb, mis on õige ja kuidas peab elama. Kui sul on olemas selline raamat ja selline onu, siis polegi elu enam nii raske. Vähemalt ei pea sa enam ise oma peaga mõtlema. Tuleb teha ainult nii, nagu raamat ja onu käsivad – ning kõik laabub.

"Aabitsa kukk" on lugu mehest, kellel on olemas aabits ja onu Paul. See on lugu väiksest, lihtsast inimesest. See on lugu uinuvast mõistusest.

Esietendus 10. septembril 2004 Tartus, Lutsu Teatrimajas.

Eesti Draamateater andis välja "Aabitsa kuke" helisalvestuse. Plaati on võimalik osta teatri kassast ja etenduse paigas piletööridelt. Täname toetajaid: Ascar Tallinn ja Eesti Raadio.

Lavastaja Andrus Kivirähk
Kunstnik Liisi Eelmaa (külalisena)
Mängib Tõnu Oja

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal