Alina Karmazina: töö annab mulle võimaluse kodust välja saada/ Õhtuleht

05.01.2010

"Möödunud aastal jõudsin palju – mul olid osatäitmised Vene Teatris, Vanemuises ja Draamateatris ning sündis teine laps," räägib laiemale üldsusele eelkõige seriaalist "Kodu keset linna" tuntud näitlejanna Alina Karmazina, kelle töiseid tegemisi kroonis aasta eelviimasel päeval Draamateatri kolleegipreemia.

Kolleegid pidasid Alina Karmazinat Suure Antsu preemia ehk naispeaosa preemia vääriliseks Dvori rolli eest lavastuses "Because ehk Mängud tagahoovis".

"Pean seda osatäitmist senistest rollidest tugevaimaks. Seepärast on eriti hea meel, et ka kolleegid minu tööd tunnustasid," rõõmustab Alina Karmazina oma elu esimese teatripreemia üle.

Tegevust on parasjagu

Saadud preemia väärtust suurendab tõik, et Karmazina osaleb Draamateatri tegemistes vaid külalisesinejana. "See, kui teatris põhikohaga töötajad tunnustavad külalise tööd, on suur au," kinnitab näitlejanna.

Tunnustuse toonud osas näeb Karmazinat jälle laval aga alles maikuus, sest seni Heliose kino ruumides etendunud tükk kolib Draamateatri suurele lavale ning selle seadmine sinna võtab lihtsalt aega.

Möödunud hooajal lõppes Alina Karmazinal leping senise koduteatri Vanemuisega ja praegu maitseb ta vabakutselise leiba. Kuid ei kurda – tegevust on täpselt parasjagu. "2009. aastal jõudsin ma päris palju ning nüüd ongi paras aega maha võtta," sõnab novembris teise poja saanud Karmazina.

Vabakutselisus tähendab Tallinnas elavale kolmeaastase Aleksandri ja kahekuuse Levi emale kuus paari-kolme sõitu Tartusse, kus näitlejanna kolmes Vanemuise tükis mängib, ning jaanuari lõpus taas algavaid teleseriaali "Kodu keset linna" võtteid.

"Tartus käin hea meelega – iga sõit sinna on justkui väike seiklus ja võimalus kodust välja minna," muheleb noor ema, kes naasis lavale juba novembri keskpaigas. "Autos Lev magab, etenduse ajal jalutab vanaemaga ringi. Nii pisikesel lapsel ei olegi ju muud vaja, kui magada ja õigel ajal süüa," räägib Karmazina.

Ihkavad poegadele seltsiks tütrekest

Uusi tööpakkumisi tuleb näitlejannale ka, kuid enne pakkujatele jah-sõna ütlemist peab ta veenduma, et kolleegid on nõus tegema puhkepause, kuniks ta vahepeal oma tillukese pojaga tegeleb. Näiteks kiidab Karmazina seriaali "Kodu keset linna" tiimi, kes temaga igati arvestab. Ja ega ilma lähedaste toetuseta oleks teise lapse sünd kõne alla tulnudki, lisab ta.

Näitlejanna sooviks püsivalt ka mõne teatri rüppe, kuid töökoha asjus endale illusioone ei loo. "Kuniks mul lapsed kasvavad, saab ka majanduskriis läbi, ja siis vaatame. Seni pühendan end neile," lausub kahe poja ema rahulolevalt ja tunnistab, et tegelikult ihkaksid nad abikaasa Aleksei Solovjoviga endale kolmandatki last – tütrekest.

"Aga seda vast umbes viie aasta pärast. Ma olen veel nii noor, küll ma jõuan," naeratab Karmazina õnnelikult.

Allikas: www.ohtuleht.ee/361097