Armunud Shakespeare

Marc Normani ja Tom Stoppardi stsenaariumi adapteerinud Lee Hall

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 3 tundi.

20-aastane William Shakespeare on loomingulises kriisis: näidendi tähtaeg kukub, kuid inspiratsiooni pole. Aga ta leiab oma muusa – kirglikult teatrit ja Shakespeare’i loomingut armastava Viola. Mitte miski, isegi mitte tollasel Inglismaal naiste teatritegemist keelav seadus ega kõrgest soost kosilane ei takista Violat lavale astumast. Taustal pulbitsevad lavatagused intriigid ja abieluga kauplemine, õukond ja kõrts, kui noorte keelatud armuseikluste tiivul paneb Shakespeare kirja näidendi, millest on tänaseks saanud vist maailma kuulsaim armastuslugu „Romeo ja Julia“.

Näidendis on Elizabethi-ajastu vürtsikat hõngu, ajaloolisi tõsiasju ja tegelasi ning rohkesti vihjeid Shakespeare’i teostele. Shakespeare’i enda (1564–1616) tegelikust eluloost sel perioodil (1585–1592) pole peaaegu midagi teada, aga eks seda lennukam saabki olla kujutluspilt tema surematu teose sünniloost.

Algajat näitekirjanikku Willi mängiv Karmo Nigula on esimest hooaega Eesti Draamateatri näitleja ning näidendis Julia prototüübiks saavat Violat mängib, laulab ja tantsib Piret Krumm. „Armunud Shakespeare“ toob Eesti Draamateatrisse taas lavastaja Georg Malviuse ja kunstnik Ellen Cairnsi, kelle eelmine ühine töö oli „Väike õuduste pood“ aastal 2000. Malviuse esimene lavastus Draamateatris oli „Ämbliknaise suudlus“ (1996), osades Jüri Krjukov ja Ain Lutsepp.

Lee Halli näidendi aluseks on Marc Normani ja Tom Stoppardi samanimelise filmi (1998) stsenaarium.

Esmalavastus West Endis, Disney Theatrical Productions & Sonia Friedman Productions, lavastaja Declan Donnellan, kunstnik Nick Ormerod, helilooja Paddy Cuneen.

Esietendus 27. novembril 2016 suures saalis.

Lavastaja Georg Malvius
Kunstnik Ellen Cairns
Valguskunstnik Palle Palme
Helilooja Rasmus Puur
Koreograaf Maiken Schmidt (Tallinna Linnateater)
Lavavõitluse seadjad Indrek Sammul ja Rein Oja 
Tõlkinud Anu Lamp

Osades: Will Shakespeare Karmo Nigula, teistes osades Piret Krumm, Mait Malmsten, Ülle Kaljuste, Indrek Sammul, Christopher Rajaveer, Kristo Viiding (külalisena), Tiit Sukk, Robert Annus, Liisa Saaremäel, Andrus Vaarik (Tallinna Linnateater), Maria Klenskaja, Marta Laan, Markus Luik, Taavi Teplenkov, Guido Kangur, Hendrik Toompere jr, Jüri Tiidus, Lauri Liiv (külalisena), Veljo Reinik (külalisena), Erik Joonatan Tepp (külalisena) või Kaspar Kiisk (külalisena). Muusikud: Tiit Kikas, Peeter Klaas, Villu Vihermäe, Anto Õnnis, Valter Soosalu.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal