Uudiskiri

Ole kursis Eesti Draamateatri uudiste ja uute lavastustega

Arvusta!

ARVUSTUSTE VÕISTLUS

Kutsume kooliõpilasi üles jagama oma mõtteid Eesti Draamateatri arvustuste võistlusel!

Etendus on dialoog lava ja publiku vahel. Üks võimalus oma hääl publiku seast kuuldavaks teha, on kirjutada teatriarvustus. Arvustus peegeldab nii nähtud etendust (mis oli laval) kui ka arvustuse autorit (mis just Sind kõnetas ja kuidas).

Võistlusele ootame eelkõige gümnaasiumi ja põhikooli vanemate klasside õpilaste kirjutisi vabalt valitud lavastus(t)est meie repertuaaris. Keskenduda võib ühe lavastuse analüüsimisele, kuid oodatud on ka teised lähenemised – ühe lavastaja mitme lavastuse võrdlus, ühe näitleja erinevate rollide analüüs, erinevate lavastuste ühise teema üle arutlemine jne. Leia just endale sobiv vaatenurk!

  • Vabas vormis arvustusi võib saata jooksvalt kuni 20. aprillini 2017.

Võistluse žüriis on teatri trupi liikmed ja kirjandustoa töötajad. Žüriil on eriti hea meel lugeda heas keeles ja läbimõeldud ülesehitusega arutlusi, mis avavad lavastuse eri aspekte isikupärasel moel. Lase sõnad käiku – lugeja on Sinu teksti võimuses, kasuta võimalust! Loo kujutluspilte, pane lugeja kaasa elama ja mõtlema.

Kõik noored arvustajad on oodatud võistluse lõpuüritusele kevadel. Parimaid kirjutajaid premeerime rohke teatriga – auhinnaks on suur hulk teatrikutseid kahele! Nii saab järgmiselgi hooajal sõpradega teatrisse tulla. Parimad arvustused avaldame teatri kodulehel ja/või teatri ajalehes.

Noore arvustaja eripakkumine

Kui teatris on veel käimata, soovitame kasutada noore arvustaja eripakkumist – vabade kohtade olemasolu korral saab pileti 50% soodustusega. Eripakkumise kasutamiseks vali mängukavast välja huvipakkuv etendus ning koha broneerimiseks kirjuta kristin.viljamaa@draamateater.ee (märksõna „arvustuste võistlus“). Eripakkumine ei kehti kollektiivtellimustele.

Soovitame lavastusi: noortelavastus „lift“, Tõnu Õnnepalu „Mäed“ või „Vennas“„Hõimud“ (lavastaja Priit Pedajas), „Varesele valu...“ (lavastajad Mari-Liis Lill ja Paavo Piik), „Põhiküsimus“ (lavastaja Hendrik Toompere).

Viited:

Põnevat teatrielamust ja head mõttelendu kirjutamisel!