Eesti Naise teatriõhtu: Bella figura

Yasmina Reza

Eesti suurim sõnateater ja vanim naisteajakiri Eesti Naine alustavad ühiste teatriõhtute sarja, et pakkuda mõtteainet ja kunstilisi elamusi eesti kultuuripilti end hästi sisse lugenud ja teadlikule auditooriumile. Sarja avalöögiks saab prantsuse menuautori Yasmina Reza „Bella figura“ 6. oktoobri etendus Draamateatri väikeses saalis. Iga teatriõhtu külastajat ootab tervitusjook ja üllatusi täis kingikott.

Selle näidendi on kirjutanud Yasmina Reza. Ma olen varem lavastanud tema näidendid “Kunst” ja “Hävituse ingel”. Mulle ta autorina sobib, kuna yhest kyljest on ta väga realistlik, teisalt oskab selle tavalisuse sees näha pragusid, millest immitseb tugevat jumalikku valgust. Sellist valgust, mida me igapäevaelus ei pruugi näha.

“Bella figura”. Esialgu võib tunduda, et pealkiri viitaks justkui modelliagentuuri suvepäevadele, aga ei. Asi on hoopis intrigeerivam. Mees lööb yleaisa kena preiliga ja jääb vahele. Ja kohe nii lollisti, et restoranis, kõigi silme all. Oma naise parimale sõbrannale. Aga siis hakkab kooruma ja koorub ja koorub nagu mereandide restoranis ikka. Koorikloomade koorimine võtab aega, kuid sees on maitsev liha. Ja jõuame ikkagi selleni, et inimeste väljapoole paistev portree on sootuks midagi muud kui tegelikud kavatsused. Bella figura seda kujundina tähendabki – katsu kena olla. Loodan, et saate naerda ja nutta.

Hendrik Toompere

Lavastaja Hendrik Toompere
Kunstnik Jaanus Laagriküll (külalisena)
Tõlkinud Margus Alver

Osades Inga Salurand, Hilje Murel, Ivo Uukkivi, Raimo Pass, Mari Lill.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal