Newsletter

Stay informed on our latest news!

Eesti Naise teatriõhtu: Kolm talve

Tena Štivičić

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 3 tundi.

November 1945, jaanuar 1990, november 2011. Horvaatia, Zagreb. Perekond Kos saab pärast Tito kommunistide võimuletulekut õiguse kolida jõuka perekonna võõrandatud majja, seal elatakse üle nii Jugoslaavia lagunemine ja Horvaatia iseseisvumine (1991) kui ka Euroopa Liitu astumine (2013). Ajalugu loob perekonnalugu. Mitme põlvkonna naised peavad ikka ja jälle kohanema poliitiliste muutustega ja oma elu üles ehitama, kui ajalugu nende peresuhetesse lõikub. Horvaatia autori Tena Štivičići rikkalikus detailses mosaiigis põimuvad intiimsed ja ideoloogilised, ärilised ja eetilised valikud. Kommunistliku topeltmoraali asemele asub hingetu uusrikkus, kodust lahkutakse kord põgenikuna, kunagi poliitilise või nüüd tööpagulasena.

Vana ja uhke, ent lagunev Zagrebi maja on nagu üks peategelasi, temas kuhjuvad erinevad ajastud ja kihistused, aristokraatlik, fašistlik, kommunistlik, rahvuslik, kapitalistlik. Autor ja aeg aina pööravad oma kaleidoskoopi ja eri ajastute infokillud moodustavad jälle uue pildi, kaugete sündmuste kaja kõneleb ja kujundab saatusi.

Näidend esietendus 2014 Londoni Rahvusteatris, sealses teatriblogis kirjutas autor Tena Štivičić, et sai inspiratsiooni oma perekonnaloost, oma ema, tädi, vanaema ja vanavanaema saatusest. „Need naised rääkisid väga erineval häälel, igaühel olid oma olukorra ja eluraskuste väljendamiseks kasutada omad vahendid või õieti nende puudumine.“

Esietendus 21. aprillil 2017 suures saalis.

Eesti Naise teatriõhtul detsembris vaatame ühiselt Tena Štivičić’i näidendit “Kolm talve” Eesti Draamateatri suures saalis. Eesti Naise teatriõhtul ootab igat külastajat üllatusi täis kingikott ning klaasike veini. Kohal on ka Eesti Naise fotograaf. Tule ja naudi kvaliteetset teatrielamust heas seltskonnas!

Lavastaja Priit Pedajas
Kunstnik Pille Jänes (külalisena)
Tõlkinud Kalle Hein

Osades Ülle Kaljuste, Ita Ever, Kersti Heinloo, Liisa Saaremäel, Tõnu Oja, Laine Mägi, Tiit Sukk, Taavi Teplenkov, Guido Kangur, Maria Klenskaja, Viire Valdma, Britta Soll, Christopher Rajaveer.

Dates Start time Kirjeldus Stage