Newsletter

Stay informed on our latest news!

Esimene lugemine: #20

Maria Lee Liivak

Uusi eesti näidendeid tutvustavas sarjas "Esimene lugemine" on Eesti Draamateatril rõõm publikule tutvustada oma noori kolleege, tulevasi teatrile ja teatrist kirjutajaid. Aprillis loetakse kolme näidendit, mille autorid on EMTA Lavakunstikoolis dramaturgiks õppivad III kursuse üliõpilased Maria Lee Liivak, Marion Jõepera ja Mart Kase.
Peamiselt näitleja-kõrgharidust pakkuv Lavakunstikool on juba varemgi koolitanud ka lavastajaid, praeguselgi III kursusel, 23. lennus, õpib lavastajaks kaks üliõpilast. Dramaturge õpetatakse aga Eesti teatrikõrgkoolis esimest korda. Mujal maailmas on see praktika üsna tavaline, et erinevaid teatrierialasid õpetatakse koos – võidavad ju kõik asjaosalised, kui tulevased dramaturgid saavad pisut näitlejakoolitust ning tulevased lavastajad ja näitlejad saavad koolilaval lähedalt tutvuda uue teksti sünniprotsessiga. Nüüd autorina publiku ette astuvaid dramaturgiaüliõpilased on näitlejatena laval Eesti Draamateatri lasteetenduses „Tinasõdur, baleriin ja siga”.

20. aprillil 19.00 Maalisaalis
Maria Lee Liivak „#20”

Noorena on tulevikul hägused piirjooned ja üsna toored värvid. Teha tööd selleks, et ükskord võiks elada, või eladagi üksnes selleks, et teha tööd? Vahetada rolle, et eksituste kaudu leida see, mis eneses on tõelist. Taandada oma hirmud karikatuuriks ja lõhkuda elumakett, et ausamalt näha päris elu. Praeguse arenguetapi konstruktsioonid näivad ammendunute ja liig mehhaanilistena; ma tahan need lahti murda, aga ma ei tea veel, mis nende taga on.

Lavastajana juhendab Maria Lee Liivak

Loevad: Elina Pähklimägi, Jekaterina Novosjolova, Meelis Põdersoo, Martin Mill, Andres Oja, Robert Annus

Dates Start time Kirjeldus Stage