Newsletter

Stay informed on our latest news!

Ita Ever: sellist rolli ei ole ma varem mänginud (ERR)

08.02.2016

VAATA UUDIST


Ita Ever: sellist rolli ei ole ma varem mänginud

Reet Weidebaum

Näitlejanna Ita Everi 85. sünnipäevaks tõi lavastaja Roman Baskin Eesti Draamateatris välja Simon Gray näidendi "Finaal". Ita Ever jagas "Aktuaalse kaameraga" oma mõtteid juubelirollist ja selle valmimisest.

Tragikoomilises pereloos kutsub vana isa kokku oma lapsed, et anda neile edasi oluline sõnum, vahendab "Aktuaalne kaamera". Tekkivaid suhtepuntraid ja möödarääkimisi püüab omal kombel tasakaalustada vana majapidajanna Daisy, keda kehastav Ita Ever ütleb, et pole oma pika näitlejakarjääri jooksul sellist rolli veel mänginud.

"Tal on ikka arusaam, et kõrgklass on need, kes on käinud ülikoolis käinud või kes on kirjanik. Ta tahaks pürgida nende tasemele, aga ta ei suuda ennast kehtestada - see on üks võluv komponent selle osa juures," ütles Ita Ever enda tegelaskuju kohta, mille peale Roman Baskin lisas vahele, et Ita on kuningannasid mänginud koguaeg, vahelduseks kulub üks teenijanna ära.

Nii nagu näitleja maadleb oma rolliga, peab lavastaja toime tulema mõlemaga. "Eks ta on ka selline krutskiga. Ühel päeval teeb ta fantastiliselt, aga teisel päeval on võimeline keerama täitsa teise külje. Ma ütlen veelkord, et minu jaoks on olnud paras pähkel see, et Ita mängib suhetevõrgustikus teenijat, ta on harjunud ennast üldiselt kehtestama," tõi välja lavastaja Roman Baskin.

85. sünnipäeva tähistab Ita Ever ütles, et ta ei ole mänginud selliseid rolle. "Kui siis on juba päris metsapoole kujud, aga tal on ka autori poolt ette nähtud kerge linnukene ning kõike seda on mul keeruline tabada."

ERR, 08.02.2016