Newsletter

Stay informed on our latest news!

Kits

Edward Albee

"Goat or Who is Sylvia"
Teistmoodi armastuslugu

Ainult täiskasvanutele!

Autor, kultusmainega näitekirjanik Edward Albee, on oma viimase teatritüki "Kits" maailma saatnud sõnadega: "Iga tsivilisatsioon (ühiskond) käib tolerantsuse teemaga ümber üsna omavoliliselt. Minu sooviks on, et inimesed vaataksid värske pilguga üle oma isiklikud väärtushinnangud. Millised neist on vettpidavad?"

"Kits" esietendus New Yorgis Golden teatris 10. märtsil aastal 2002 ning Londonis Almeida teatris 22. jaanuaril aastal 2004.

Edward Albee viimases, seni kõige julgemas ja provokatiivsemas näidendis pärast "Kes kardab Virginia Woolfi?", naudib Martin, maailmakuulus arhitekt, ideaalilähedast elu. Martinil on aga saladus, mida on üksinda liiga raske kanda ning ta otsustab pihtida vanale, kuid üllatuseks mitte ustavale sõbrale. Martin tunneb erilist süütunnet – ta peaks tavaarusaama kohaselt end oma pere ja maailma ees süüdi tundma, kuid tema hing on puhas?

Aastal 2000 kirjutatud näidend "Kits" on nauditav mõistujutt, mis rebib päevavalgusesse armastusega seotud, kuid hämarusse peidetud sotsiaalsed tabud.

Esietendus 23. oktoobril 2004 väikses saalis.
Etendus on ilma vaheajata ning kestab 1 tund ja 50 minutit.

Lavastaja Ain Prosa
Kunstnik Kersti Varrak
Tõlkija Tom Karik

Osades: Guido Kangur, Ülle Kaljuste, Rasmus Kaljujärv, Lembit Ulfsak.

Dates Start time Kirjeldus Stage