Newsletter

Stay informed on our latest news!

Must komöödia

Peter Shaffer

Etendus on 1 vaheajaga ning kestab 1 tund ja 55 minutit.

"Musta komöödia" autor, inglise draamakirjanduse virtuoos sir Peter Shaffer pole eesti teatripublikule sugugi tundmatu suurus: "Amadeus", "Equus", "Leekrüübe" – tema tekstidest on nii Eesti Draamateatris kui teistel eesti teatrilavadel sündinud ridamisi õnnestunud lavastusi. Ka "Musta komöödiaga” ei kohtu meie publik esimest korda – 1970. aasta novembris esietendus värske peanäitejuhi Voldemar Panso esmalavastusena Draamateatris "Must komöödia", kus tegi kaasa võrratu trupp: Raivo Trass, Maila Rästas Velda Otsus, Kaarel Karm, Meeli Sööt, Aksel Orav, Tõnu Aav jt.

1965. aastal Londonis Rahvusteatris esietendunud "Must komöödia" on Shafferi komöödiate seas üks mängitumaid ja armastatumaid. Imehea stiiliga äravahetamiskomöödia sündmused käivitab üks "välk selgest taevast"-mõõtu pöörang, mis kobamisi kulgevale loole lõpmatul hulgal koomikat ja narre situatsioone sisse süstib.

Koostöös Eesti Muusika Päevadega sündis lavastusele ka originaalmuusika, mille kirjutas noorema põlve eesti helilooja Aare Kruusimäe. Helilooja enda sõnul tegi ta kiireid muusikalisi valikuid olukorras, kus aega nappis ja lähtuda tuli vahetutest emotsioonidest – lõputute varieerimisvõimalustega svingist kujunes hea tugi näidendit valdavale small talk’ile ja sellest sündivale tagarääkimisele. Lavastuse muusikas on ka mitmeid asja- ning päevakohaseid viiteid Mozartile ja biitlitele.

Esietendus 28. märtsil 2006 suures saalis.

Etendustel on sünkroontõlge vene keelde. Kõrvaklapid palume küsida piletööride käest.

Lavastaja Andrus Vaarik (külalisena)
Kunstnik Riina Degtjarenko

Osades: Taavi Teplenkov või Anti Reinthal, Maria Avdjushko, Laine Mägi, Viire Valdma, Guido Kangur, Ain Lutsepp, Tõnu Oja, Raimo Pass või Anti Reinthal.

Dates Start time Kirjeldus Stage