Newsletter

Stay informed on our latest news!

Taavi Teplenkov astus rolliderohkes monotükis lavale juba 200. korda (ERR)

27.04.2015

VAATA "RINGVAATE" LÕIKU

 

Taavi Teplenkov astus rolliderohkes monotükis lavale juba 200. korda

Taavi Teplenkov mängib monotükis "Kõik on täis" üksi 37 rolli ning on seda teinud Draamateatri laval juba 200 korda.

Monotükis mängib Teplenkov telefonidispetšerit, kes ülipopulaarse restorani keldris broneerib laudu linna koorekihile, kes kõik arvavad, et just nemad peaksid saama mitmekuulises järjekorras eelispositsioonile. Teplenkovi täita on rollid, kus ta peab mängima naisi ja mehi, superstaare ja miljonäre, aferiste ja ka umbkeelseid välisturiste.

"Ma olen nüüd juba 55 aastat teatris töötanud ja mul ei ole nii rasket etendust enne olnud," tunnistas "Ringvaates" juba pensionile läinud helimeister Jaan Allikmaa, kes on koos Teplenkoviga kõik 200 etendust kaasa teinud. Tunni ja 20 minuti jooksul tuleb tal 250 korda vajutada erinevaid telefonihelinaid mängivaid nuppe. Allikmaa jaoks on see teatris viimane tükk, mida ta nüüd, viis aastat pärast pensionile minekut Teplenkovi palvel teeb.

Teplenkov meenutas, kuidas ta on varem vihastanud taksodispetšeri peale ning seetõttu pühendas ta selle telefoniga töötavatele inimestele, keda tihti igapäevaselt põhjuseta sõimatakse.

Restoranid on aga Teplenkovi üks nõrkustest. "Mulle meeldib väga käia, see on üks minu suuremaid nõrkusi ja rahakulutamisi," tunnistas näitleja. Erinevalt etenduses kangastuvatest karakteritest ei ole Teplenkov enda sõnul aga see, kes prooviks oma tuntust kohtade puudusel maksma panna. "Ma ei ole iial seda teinud, et ma nüüd enda nime alt nõuaks, et mul oleks kohta vaja lauda," ütles ta.

27.04.2015, ERR