Esimene lugemine: Elu enne surma

Mihkel Seeder

29. novembril kell 19 Maalisaalis
Esimene lugemine: Mihkel Seeder "Elu enne surma"

Pime juhus viib kokku kaks väga erinevat inimest: möllu ja naisi täis minevikuga vanamehe ning noore naise, kes alles ootab oma eluloo lahtirullumist. Kuigi esimene kohtumine läheb üle kivide ja kändude, toob saatus neid järgnevate aastakümnete jooksul ikka uuesti kokku. Juhtub midagi ebatavalist – kuigi nende elusaatus, arvamused ja mõtted erinevad kardinaalselt, muutuvad naine ja mees justkui teineteise peegelpildiks; üha rohkem hakkavad nad oma vastasmängijas leidma seda, mida nad ei ole osanud, tahtnud või julgenud otsida endas. Asjalood aga lähevad veelgi veidramaks, kui iga uue kohtumisega on naine jäänud vanemaks, kuid rauk vastupidiselt ilmutab üha rohkem märke elujõust ja -rõõmust. „Te olete teinud lolliks kõik“, süüdistab naine vanameest, „nähtavasti isegi surma.“

Mihkel Seeder (s 1988) on mustamäelane, näitekirjanik, juhendaja erakoolis Drakadeemia ja toimetaja Eesti Draamateatri kirjandustoas. 2010. aasta riiklikul noortenäidendite võistlusel sai Mihkli „Väga vihane mees“ I preemia. Tartu Ülikoolis lõpetas ta saksa keele ja kirjanduse bakalaureuse ning see kultuur on talle väga hingelähedane. Ehk just sellest innustust saanud „Überfisch“ võitis GRAND PRIX´i Nukuteatri pööningu võistlusel.

„Elu enne surma“ alustas oma rännakut 2012 aasta märtsis, just siis, kui Mihkel asus tööle Draamateatrisse ning seeläbi sisenes uude ja ebatavalisse energiasse. Nüüd jõuab teksti teekond näitlejate ja esimese publikuni. Kes veel teab, kui põnevaks võivad osutuda tema edasised keerdkäigud.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal