Jõgi voolab läbi linna

Antti Tuuri

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 3 tundi.

Lavastuses kõlab elav muusika draamateatri näitlejate ja ansambli "Leevikesed" esituses, muusika on ansamblilt Leevi and the Leavings ja Juice Leskinenilt.

"Leevikesed": Are Jaama, Peeter Thomson, Peeter Karo, Siim Selis.

Ühes Põhja-Soome linnas ristuvad kolme mehe eluteed. Need on trükitööline Ilmari Autio, keemiaprofessor Seppo Pihlaja ja tema kunstnikust poeg Ilmari Pihlaja. Nende elukäigud selguvad, kulgevad mõnda aega koos, põimuvad, lahknevad. Loo sündmustik on lihtne ja realistlik, ent elueheduse tunne võimas ja kaasahaarav.

Autor Antti Tuuri on sellesse lihtsate meeste väikelinnaloosse kinni püüdnud suurt olemise ängi. Põhjamaise kammitsetuse taga aimuvat ja välja pääsedes plahvatavat jõudu, ehk isegi kirge. Napisõnalisuse taga õrnust, asjalikkuse taga armastust, lihtsakoeliste perekonnalegendide taga rahvuslikku ajalugu, heaoluriigi fassaadi taga tööliste igapäevaelu. Mitmekihiline ja võluv, tunde- ja mõtterikas materjal. Antti Tuuri (1944) on inseneriharidusega kirjanik, tema romaan „Jõgi voolab läbi linna” ilmus 1977. aastal (eesti keeles 1983).

Lavastaja Ingomar Vihmar pöördub taas soome teose poole, mis teda varemgi sageli võlunud ja suurepärasteks lavastusteks saanud (nt „Taksojuhid”, „Tuletikke laenamas”, „Kokkola”).

Esietendus 23. detsembril 2007 suures saalis.

Lavastaja ja dramatiseerija Ingomar Vihmar
Kunstnik Pille Jänes (külalisena)
Tõlkija Ants Haljamaa
Laulusõnad tõlkinud Merca ja Aapo Ilves

Osades: Anti Reinthal, Mihkel Kabel, Lauri Lagle, Tõnu Aav, Mari Lill, Kersti Heinloo või Mari-Liis Lill, Viire Valdma, Ivo Uukkivi, Margus Prangel, Lembit Ulfsak, Tiit Sukk, Tõnu Oja, Jaan Rekkor, Laine Mägi, Kristel Leesmend (külalisena), Tõnu Mikiver, Martin Veinmann.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal