Karl-Kristjan Nageli maalid tänasest üleval Draamateatris

07.02.2018

Tänasest on Draamateatris üleval Karl-Kristjan Nageli maalide näitus „Say Cease“.

Näitusel on väljas kunstniku looming läbi kahekümne aasta. Teatri kolme korruse jalutussaalidest ja kahest kohvikust võib leida töid 1990. aastate lõpu ja 2000-ndate alguse figuratiiv-ekspressiivsest tekstimaalide seeriast („Toreero“, „Mai tshild“), mitmeid teoseid, mis kujutavad sõda ning sõdureid („Tshetsheeni mees“, „Komplott“, „Objects“) ning valitud teoseid, mis tuginevad filmikunsti autoritele („I, Tonya“, „Dreams. The Blizzard“) ning muusikutele („Egor Letov“, „The Fall“).

Samuti on näitusel üleval autori vanaisa Kalju Nageli impressionistlikku loodusmaali järgivaid maale ja portreesid („Teine kunstnik“, „Andres Kollisti portree“).

Väljas on ka täiesti uus ning viimane maal „Ema ja tütar“ (algpealkirjaga „Kaks Sfinksi“), mis on hea näide 25 aastat tagasi juba kord teostatud idee taasloomisest suuremas formaadis. Siin on huvitav jälgida, kuidas noorena oma isa Lemming Nageli eeskujul ning juhendamisel õpitud fotorealismi järgiv stiil on leidnud avarama väljenduse.

Kokkuvõtvalt annab antud ülevaatenäitus hea võimaluse tuvastada ühe autori kompleksivabu ja sõltumatuid loomingulisi otsinguid läbi erinevate maalitehniliste seeriate ning väljendusmeetodite.

Näitus jääb Draamateatri ruumesse üles kuni 26. märtsini.

Karl-Kristjan Nagel on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige, õppinud aastatel 1995–1999 Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti erialal ning teinud arvukaid isiku- ja grupinäitusi nii Eestis kui välismaal.