Kevadine Luts

Andrus Kivirähk

2012. a. Kristi ja Siim Kallase fondi stipendium Andrus Kivirähkile, Uku Uusbergile ja Roland Laosele.

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 3 tundi ja 25 minutit.

"Luts kui nähtus, eriti aga vaimukad lavastuslikud viited „Kevade“ prototüüpidele ja situatsioonidele, pakuvad äratundmisrõõmu. Saab südamest naerda ja liigutuspisara poetada.
Kujutlusvõimet hoiab virgena Pille Jänese suure lava tühjust usaldav stsenograafia; oluline osa õhustikus on helide ruumil, kus muusikast tähtsamad muud ehedad ja saladuslikud häälitsused.
Näitlejate ansambel ümber Lutsu mängib hooliva lustiga, siin-seal aimub „vana kooli“ teatriviirastusi, kostaksid kui kunagiste „Tagahoovide“ meistrite intonatsioonid. Toredaid mänguleide näeb rohkesti. /---/ „Kevadine Luts“ on meie oma lugu. Helge ja kodune, koturnideta austusavaldus meie Oskar Lutsule, eesti keelele ja meelele. Teksti sisse on Kivirähk sokutanud sõbraliku meeldetuletuse, et me lühikene elu võiks olla hoopis lihtsam, loomulikum, looduslikuni. Kevadisem."
Pille-Riin Purje, Postimees, 13.11.2012

Esietendus 11. novembril 2012 suures saalis.

Lavastaja Uku Uusberg
Kunstnik Pille Jänes (külalisena)
Valguse kujundaja Rene Liivamägi (külalisena)

Osades Roland Laos, Indrek Sammul, Hilje Murel, Tiit Sukk, Taavi Teplenkov, Kristo Viiding, Mari Lill, Pääru Oja, Hendrik Toompere jr jr, Raimo Pass, Tõnu Oja, Uku Uusberg.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal