Kolm talve

Tena Štivičić

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 3 tundi.

„Kolm talve“ on ühe pere mitme põlvkonna lugu. Vanem tütar Alisa (Britta Soll või Marta Laan) tuleb Inglismaalt koju Zagrebisse noorema õe Lucija (Liisa Saaremäel) pulmadeks, kuid avastab, et on võõrdumas nii oma perest kui kodumaast. Kaasaega lõikuvad tagasivaated minevikku, aegamisi avanevad perekonna saladused.

Tena Štivičić on Horvaatia päritolu näitekirjanik, kes on teatrihariduse saanud Inglismaal. „Kolm talve“ ongi kirjutatud parimate inglise näidendikirjutamise traditsioonide vaimus. Inspiratsiooni leidis Štivičić  oma perekonna loost. Mõeldes tagasi oma kodumaa ajaloole, mis nagu Eesti ajalugugi, on täis suuri murranguid, huvitas teda, kuidas tulid keerulistes oludes toime tema vanavanaema, vanaema ning ema. Kuidas need kolm talve – 1945. , 1990.  ja 2011. aastal – mõjutasid inimeste suhteid, arusaamu, unistusi, armastust… 

Esietendus 21. aprillil 2017 suures saalis.

Lavastuses kasutatakse sigaretisuitsu.

Lavastaja Priit Pedajas
Kunstnik Pille Jänes (külalisena)
Tõlkinud Kalle Hein

Osades Ülle Kaljuste, Ita Ever, Kersti Heinloo, Liisa Saaremäel, Tõnu Oja, Laine Mägi, Tiit Sukk,  Taavi Teplenkov, Guido Kangur, Maria Klenskaja, Britta Soll või Marta Laan, Viire Valdma, Christopher Rajaveer.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal
27.09.201919:00Suures saalis
06.10.201919:00Suures saalis
24.10.201919:00Suures saalis