Koolidele

Eesti Draamateatril on eriliselt hea meel noore publiku üle. Ootame teatrisse nii lapsi kui koolinoori – sobiva lavastuse leidmiseks võib nõu küsida teatri müügijuhilt või kirjandustoast. Õpilastele ning õpetajatele mõeldes oleme loonud lisamaterjale ning –võimalusi, tutvustamaks lähemalt Draamateatri lavastusi ning teatritööd laiemalt.

  • Töötoad – võimalused siduda teatriskäik temaatilise töötoaga (etenduse-eelne sissejuhatus, külastatud etenduse arutelu vmt.).
  • Arvustuste öö – etenduse vaatamine koos arvustuse kirjutamise koolitusega, lisaks ööbimine Draamateatris. Järgmine Arvustuste öö hooajal 2019/2020.

 

Lavatagust maailma ning teatriameteid tutvustab Teatritöö-videosari:

  • "Teatritöö #1. Lavastuskunstnik" – Lilja Blumenfeld räägib Lembit Petersoni lavastuse „Tartuffe“ näitel oma tööst. Blumenfeld on Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia osakonna juhataja ja professor ning hinnatud lavastuskunstnik.
  • "Teatritöö #2. Videokunstnik" – tunnustatud videokunstnik Emer Värk räägib videokunsti rollist teatris, videokunstniku oskustest ja väljakutsetest. Videos kaadrid „Kaardi ja territooriumi“ proovidest.

  • "Teatritöö #3. Etenduse juht" - Draamateatri etendusteenistuse juht Johannes Tammsalu räägib "Väljaheitmise" näitel etenduse juhtide tööst.

Põnevat lisamaterjali leiab ka Eesti Draamateatri Youtube'i kanalilt:

  • Shakespeare'i monoloogide võistluse finaali esitused – Shakespeare'i aasta puhul toimus Draamateatris Shakespeare'i monoloogide esitamise võistlus. Eelvoorudest edasi pääsenud noored esitasid oma valitud monolooge Draamateatri laval. Võistluse finaal toimus 5. detsembril 2016.
  • Uuri ja avasta – intervjuud lavastajate ja näitlejatega lavastustega seotud teemadel.

 

Kohtumiseni teatris!