Koolidele

Eesti Draamateatril on eriliselt hea meel noore publiku üle. Ootame teatrisse nii lapsi kui koolinoori – sobiva lavastuse leidmiseks võib nõu küsida teatri müügijuhilt või kirjandustoast. Õpilastele ning õpetajatele mõeldes oleme loonud lisamaterjale ning –võimalusi, tutvustamaks lähemalt Draamateatri lavastusi ning teatritööd laiemalt.

 • 2018/2019. hooajaks soovitusi - ülevaade teatri haridusprogrammist ning soovitusi repertuaarist.

 • Arvustuste võistlus – käesoleval hooajal on tähtaeg 27. märts 2019. Võistlusele ootame kooliõpilaste arvustusi vabalt valitud lavastus(t)e kohta Draamateatri repertuaaris. Osavamaid kirjutajaid premeerime rohke teatriga!

 • Teatriuurimuste võistlus - koostöös Tartu Ülikooli teatriteaduse õppetooliga kutsume gümnaasiumiõpilasi osalema teatriuurimuste võistlusel. Uurimuste saatmise tähtaeg 15. juuni 2019.
 • Töötoad – võimalused siduda teatriskäik temaatilise töötoaga (etenduse-eelne sissejuhatus, külastatud etenduse arutelu vmt.).
 • Arvustuste öö – etenduse vaatamine koos arvustuse kirjutamise koolitusega, lisaks ööbimine Draamateatris. Järgmine Arvustuste öö hooajal 2018/2019.

 • Teatrimäng 2019 - registreerumine kuni 11. detsember 2018. Teatrimälumängus saab koos võistkonnaga proovile panna oma teadmised teatriloost. Mälumängu keskmes on seekord A. H. Tammsaare teoste lavaversioonid, lisaks 2019. aasta tähtpäevalised ning eesti teatri ajalugu laiemalt.

  Teatrimäng on mõeldud Harjumaa ja Tallinna koolide 10.-12. klasside õpilastele. Esimene eelvoor toimub 21. jaanuaril kl 15, teine eelvoor 11. veebruaril kl 15 ja finaal 11. märtsil kl 15. Finaali pääsevad kahe eelvooru punktisumma arvestuses 6 parimat võistkonda. Finaalis lisandub mälumänguküsimustele loominguline ülesanne. Parimatele auhinnad!

  Mälumäng toimub Eesti Draamateatri, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning NUKU koostöös. Registreerimine ja täpsem info: tmm.ee/ teatrimang

 

Lavatagust maailma ning teatriameteid tutvustab Teatritöö-videosari:

 • "Teatritöö #1. Lavastuskunstnik" – Lilja Blumenfeld räägib Lembit Petersoni lavastuse „Tartuffe“ näitel oma tööst. Blumenfeld on Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia osakonna juhataja ja professor ning hinnatud lavastuskunstnik.
 • "Teatritöö #2. Videokunstnik" – tunnustatud videokunstnik Emer Värk räägib videokunsti rollist teatris, videokunstniku oskustest ja väljakutsetest. Videos kaadrid „Kaardi ja territooriumi“ proovidest.

Põnevat lisamaterjali leiab ka Eesti Draamateatri Youtube'i kanalilt:

 • Shakespeare'i monoloogide võistluse finaali esitused – Shakespeare'i aasta puhul toimus Draamateatris Shakespeare'i monoloogide esitamise võistlus. Eelvoorudest edasi pääsenud noored esitasid oma valitud monolooge Draamateatri laval. Võistluse finaal toimus 5. detsembril 2016.
 • Uuri ja avasta – intervjuud lavastajate ja näitlejatega lavastustega seotud teemadel.

 

Kohtumiseni teatris!