Kuldne Lurich

Mika Keränen

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi.

„Kas vastab tõele, et teil on midagi detektiivibüroo taolist?“ Sellise kõne saab Supilinna salaselts Ramps ühel ilusal päeval Eesti Spordimuuseumist, kus on toimunud müstiline vargus. Suure saladuskatte all valmistati muuseumis kuulsa jõumehe Georg Lurichi kullast kuju – ja see on nüüd kinnisest ruumist kadunud! Surmkindlalt pole teda sealt välja toodud ja otseseid kahtlusaluseidki ei paista olevat. Et aga salaseltslased on oma seniste edukate uurimislugudega Tartu peal kõvasti kuulsust kogunud, kutsutakse Mari, Reilika, Sadu, Olav ja Anton nüüd appi. Kulub kõvasti koostööd, julgust ja nutikust – ning kaunis kodulinn Tartu avaneb laste ees täiesti ootamatust vaatekohast…
Eesti Draamateatris on Ingomar Vihmar varem dramatiseerinud ja lavastanud Mika Keräneni raamatud „Varastatud oranž jalgratas“ (2010) ja „Vana roosa maja“ (2012), raamatusarjas on ilmunud veel „Peidetud hõbedane aardelaegas“ (2009. aasta Kultuurkapitali aastaauhind parimale lasteraamatule), „Salapärane lillenäppaja“ ning „Professor Must“. Keräneni lastekrimkade sarja kuues raamat „Kuldne Lurich“ jõuab nii teatrilavale kui ka kaante vahele 2014. aasta sügisel.

Esietendus 2. novembril 2014 suures saalis.

Lavastaja ja dramatiseerija Ingomar Vihmar
Kunstnik Illimar Vihmar (külalisena)
Valguskunstnik Triin Suvi
Videokunstnik Sander Tuvikene
Liikumisjuht Rauno Zubko (külalisena)

Osades Mari-Liis Lill või Liisa Pulk, Hilje Murel, Ursula Ratasepp (Tallinna Linnateater), Pääru Oja, Robert Annus, Mari Lill, Kersti Kreismann, Ester Pajusoo, Tõnu Oja, Tiit Sukk, Martin Veinmann, Tõnu Aav, Ingomar Vihmar (Endla), Markus Luik, Kleer Maibaum-Vihmar (Endla).

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal