Laulud halli mere äärest

Pipsa Lonka

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi ja 35 minutit.

Illimar Vihmar – Eesti teatri aastaauhind kunstikutöö eest 2016 (Laulud halli mere ääres)

Soome noorema põlve draamakirjaniku Pipsa Lonka näidend „Laulud halli mere äärest” on pildirida väikeste inimeste elust mereäärses väikelinnas. Neis piltides on avamere avarust ja aega. Jõuab enesesse vaadata ja rahulikult sisse hingata varakevadist õhku. Kuid vesi tõuseb pikkamööda, kõik teavad, et linn jääb peagi vee alla.

Linnakesse on jäänud vaid mõned vanainimesed ja elu äärealadel hulkujad. Kodud on väikesed ja inimesed paistavad nende sees suured, supermarket on aga jälle nii suur, et inimesed näivad selles kübemesuurused. Kuid suurim tegelane laval on loomulik ja rikkumata Läänemeri, mis tasapisi kõik endasse matab.

Pipsa Lonka on 1977. aastal sündinud soome dramaturg ja näitekirjanik, kes lõpetas kõrgema teatrikooli 2007. aastal. Ta on kirjutanud nii lastele kui ka täiskasvanutele, tema tugevatele emotsioonidele üles ehitatud tekstid käsitlevad sageli inimese ja kunsti suhet ümbritseva maailma, eriti loodusega, teisalt aga ka tarbimis- ja heaoluühiskonnaga.

„Laulud halli mere äärest” võitis 2010. aastal näidendivõistlusel New Baltic Drama 2011 Soome peapreemia.

Esietendus 15. veebruaril 2015 suures saalis.

Näidendi autoriõigused: Agency North Ltd., www.agencynorth.com

Lavastaja Ingomar Vihmar
Kunstnik Illimar Vihmar
Valguskunstnik Margus Vaigur (Endla)
Koreograaf Rauno Zubko (HTF Tantsukompanii)
Videokunstnik Sander Tuvikene
Lauluõpetaja Malle Maltis
Tõlkinud Maimu Berg

Osades: Kersti Kreismann, Viire Valdma, Guido Kangur, Hilje Murel, Jaan Rekkor, Ivo Uukkivi, Martin Veinmann, Tõnu Oja, Kleer Maibaum-Vihmar (külalisena), Mari Lill, Tiit Sukk, Ester Pajusoo, Andreas Altmäe, Mihkel Roolaid, Malle Maltis ja HTF Tantsukompaniist: Rauno Zubko, Üüve-Lydia Toompere, Julia Koneva, Helena Pihel.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal