Lilian Mosolaineni maalinäitus Draamateatris

03.11.2016

Alates  4. novembrist on Eesti Draamateatri kolme korruse jalutussaalides üleval Lilian Mosolaineni maalinäitus "Vaigista mu süda (vol 2)".

Südamesse mahub mõndagi, nii puhast armastust kui ka madalamaid instinkte. Ka armastusega võib kaasas käia omanditunne, mis muudab tunded ahelateks. Just selliste painete ja nendest vabanemisega Lilian Mosolaineni 1999–2016. aastani valminud maalid käesoleva näituse raames tegelevadki. Ühise nimetaja alla koondatud kahe kümnendi sees sündinud töödes on Lilian Mosolainen otsinud teed rahu ja tasakaalu poole, olgu see rahu taevane või maine.

„Kunagi tundus mulle protsessi esiletõstmine diletantlike ebaõnnestumiste õigustus, aga sooritusele orienteeritud ühiskonnas olen hakanud arusaama protsessi olulisusest,“ ütleb kunstnik ise. Mõtlus rahu ja tasakaalu saavutamise üle, mida väljapandud tööd endast kindlasti kujutavad, on kindlasti osa ühest protsessist, mille algus ja praegune lõpp-punkt ehk vanim ja värskeim näitusel eksponeeritud töö kaardistavad ilmekalt seda teekonda.

Näitus jääb Draamateatrisse üles tuleva aasta 16. jaanuarini.

Lilian Mosolainen lõpetas Tallinna Kunstiülikooli 1991. a. maali erialal, tema teoseid leidub Eesti Kunstimuuseumi ja Tallinna Kunstihoone kogudes, Matti Miliuse erakogus ning erakogudes Soomes ja Prantsusmaal. Mosolainen on Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1992. a.

Pildil: Lilian Mosolainen „Kuninkaan poika nousee taivaseen“ (2016)