Link: Kohtumine Andrus Kivirähkiga

Kohtumine Andrus Kivirähkiga 7. oktoobril kl 17.30 Maalisaalis

Andrus Kivirähk on Eesti Draamateatri jaoks oluline autor. Isegi väga oluline. Viimase 16 aasta jooksul on meie lavadele jõudnud 15 Kivirähki enda või tema kaasautorlusega teksti, neist kaks on ta lavale seadnud ise. Ja kohe, juba 10. oktoobril lisandub 16. näidend, „Neegri vabastamine kõrgel kunstilisel tasemel“ Mark Twaini ainetel ja Hendrik Toompere jr-i lavastuses.

Kivirähki on lavastanud kõik neli praegust Draamateatri kooseisulist lavastajat – Priit Pedajas, Merle Karusoo, Ingomar Vihmar, Hendrik Toompere jr. Mõned tema viimastest tekstidest on sündinud teatri algatusel, mõne näitemängu tegelased on Kivirähk kirja pannud kindlat Eesti Draamateatri näitlejat silme ees hoides.

Hiljuti 40-aastaseks saanud noore klassiku tähtpäeva puhul korraldab Eesti Draamateater Ugala teatri toetusel Andrus Kivirähki nädala, mil Draamateatri lavadel võib seitsmel õhtul näha üht Kivirähki näidendi põhjal tehtud lavastust. Teil on võimalus kohtuda ka kirjaniku endaga. Mis seob teda teatrimaailma külge? Ja kas seobki...? Vast selgub see 7. oktoobril Maalisaalis Andrus Kivirähki vestluses Päevalehe kolleegi ja teatrivaatleja Andres Laasikuga. Pilet kohtumisele maksab 65 kr.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal