Loojang

Boguslaw Schaeffer

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 3 tundi ja 5 minutit.

“Loojang” on lugu inimese tõeotsingutest, millele iga tegelane püüab oma loogikat järgides hinnanguid anda. Pikantsed seigad ning komöödilised situatsioonid toovad vaatajani teadmise, et aeg on küll muutunud ning muutunud on ka inimesed, kuid elu põhitõed on aastasadade möödudes siiski samaks jäänud.

Kunst, boheemlaslikkus ning vabaarmastus vohavad 20. sajandi Euroopa linnades, selles melus sünnivad uued ideed, luuakse surematuid teoseid nii kirjasõnas, teaduses kui pildis.

Peategelasteks on kuulus psühhoanalüütik Sigmund Freud; noor ja edasipürgiv tundmatu kunstnik Adolf, kellest hiljem saab ajalugu muutnud Saksamaa valitsusjuht ja riigipea; Goethe, sakslasest loodusteadlane ja kirjanik. Lisaks veel Pulitzer, Ungari päritolu USA ajakirjanik ning Pulitzeri preemia asutaja ning paljud teised põnevad ja tuntud isiksused ajaloost.

Üheks värvikaks tegelaseks on kunstnik, realismi esindaja tðehh Frantiðek Kupka.

“Loojang” sarnaneb oma olemuselt eelmise Draamateatri suvelavastusega “Syrrealistid”, kus kunstnikud püüdsid muuta maailma oma näo järgi, ammutades inspiratsiooni vabadusest ja vabameelsusest. Selle suve lavastus “Loojang” toob lisaks kunstnikele mängu ka teadlasi, poliitikuid ja tantsijaid, kes andsid endast parima selleks, et tänane maailm on just selline nagu ta on.

Esietendus 19. juunil 2008 Viinistu Kunstimuuseumis.

peasponsor

Lavastaja Hendrik Toompere
Kunstnik Ervin Õunapuu (külalisena)
Tõlkinud Hendrik Lindepuu

Osades: Jan Uuspõld, Merle Palmiste, Ivo Uukkivi, Hendrik Toompere, Lauri Lagle, Kristo Viiding, Raimo Pass, Sulev Teppart (külalisena), Mihkel Kabel, Nero Urke (külalisena), Anti Reinthal, Britta Vahur, Mari-Liis Lill, Harriet Toompere, Ita Ever

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal