Marian Heinat: olen Vanemuise lavaga nii harjunud, et pidasin seda Draamateatrist väiksemaks (ERR)

27.10.2019

VAATA OPi SAATELÕIKU

Laupäeval esietendus Eesti Draamateatris Hendrik Toompere juuniori lavastatud "Võrk", kus lööb kaasa endine Vanemuise näitleja Marian Heinat.

"Küsimus ei ole suures pealinna lavas. Nagu me üks päev naljatasime, minult küsiti, kui palju on Vanemuise suur lava Draamateatrist suurem, mina ütlesin, et ma arvan, et ta on umbes sama, aga tuleb välja, et on kuus meetrit laiem. Ma olen temaga nii harjunud, et ta tundub mulle sama suur kui mitte väiksem," ütles Heinat, et tegelikult seisneb muutus ikkagi kollektiivis, mitte lavas, vahendas ETV saade "OP".

Heinat ütles, et teatri vahetamine on igal juhul muutus. "Kas inimene vahetab kooli või töökohta, küsimused on ikka samad - uus kollektiiv, inimesed, kellega harjuda ja üritada leida oma kohta seal," selgitas Heinat. Lavastaja Hendrik Toompere jr sõnul on Eesti teatriringkond tegelikult niivõrd põimunud ning inimesed on üksteisele tuttavad.

Heinat tunnistas, et Draamateater teda üle ei ostnud, vaid pidi teatrit vahetama muudel põhjustel. "Ta oli eraelulistel põhjustel. Pidin vahetama linna ja asjaolud jooksud niimoodi ilusasti kokku," selgitas naine, kes nüüd lööb kaasa draamateatri värskes lavastuses "Võrk".