Metsa forte

Mehis Pihla

"Metsa forte" on Eesti Draamateatri ja Nargenfestivali ühine suvelavastus.

Etendus on ilma vaheajata ning kestab 1 tund ja 15 minutit.


Lavastus „Metsa forte” on ühe perekonna lugu. Vabariigi aastapäevaks tuleb vanavanemate juurde pere kokku ning ootamatult selgub, et noored soovivad pere metsas teha lage… s.t uuendusraiet. Järgneb suur tüli, mille käigus püütakse aru saada, mis selle Eesti metsaga õigupoolest toimub. Vähe sellest, et perekonnas on kõigil oma arvamus, kaasa hakkavad rääkima kõik metsadebati osapooled: ökoloogid, looduskaitsjad, metsandusteadlased, keskkonnaministeeriumi ametnikud jne. Küsimus on – kuidas selles arvamuste rägastikus õige tee leida?

„Eesti metsade pindala pidevalt suureneb.”
„Muidugi suureneb, kui te loete metsamaa hulka ka kõik lagedad raiesmikud. Kännud ei ole mets.”
„Kännud ja raiesmikud on täiesti normaalne mets.”


Kui muusikas tähendab mezzo forte poolvaljult, siis „metsa forte” on väga vali ja kirglik, isegi ooperlik toon, millega räägitakse Eesti metsa tulevikust. Lavastuses lööb kaasa keelpilliorkester Tõnu Kaljuste juhatusel. Kõlavad nii tuntud palad tõeliste ooperikorüfeede esituses kui ka eesti heliloojate uuslooming.

Esietendus 25. mail 2018 Eesti Draamateatri suures saalis.

Lavastaja Hendrik Toompere jr
Muusikajuht ja dirigent Tõnu Kaljuste
Muusika ning seaded nu Kõrvits ja Tõnis Kõrvits
Kunstnik Kristjan Suits
Assistent Kairi Kruus

Osades Helgi Sallo, Voldemar Kuslap, Hans Miilberg, Liisa Saaremäel, Jüri Tiidus, Uku Uusberg, Kersti Heinloo, Markus Luik, Hendrik Toompere jr, Mehis Pihla, Nargenfestivali koor ja orkester.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal