Arvustuste öö

ARVUSTUSTE ÖÖ

KIRJUTA TEATRIST NII NAGU SA SEDA VAREM TEINUD EI OLE!

2019./2020. hooaja Arvustuste öö info tulekul.

Arvustuste öö on erakordne võimalus ühendada etenduse vaatamine teatriarvustuse kirjutamise õppimisega. Ootame osalema kirjutamis- ja teatrihuvilisi abituriente!

Arvustuste öö keskmes on varasemalt olnud Hendrik Toompere jr-i lavastus „Väljaheitmine“. Tegu on paljude lemmikuks kujunenud lavastusega, millest juttu jätkub kauemaks. Enne etendust saavad osalejad ülevaate arvustuse kirjutamise ning etenduse analüüsi põhitõdedest. Pärast etendust asutakse aga ühise arutelu ning kirjutamisülesannete abil teooriat praktikas järgi proovima. 

Arvustuste öö toimub Draamateatri arvustuste võistluse raames (tähtaeg 27. märtsil).


Väljavõtteid eelmisel aastal osalenute tagasisidest:

Arvustuste öö oli hea kogemus, mille baasil võiks tulevikus lavastuste jälgimine olla veel põnevam ning vahetum.

Pärast etendust kogunesime kõik kammersaali, et vahetada muljeid ning alustada analüüsimist ja lahti mõtestamist. see oli väga põnev arutelu ja hoolimata hilisest kellaajast jätkus juttu kauaks. sedalaadi arutlemine andis minu jaoks lavastusele palju juurde, sest võis kuulda teisi vaatenurki ja huvitavaid mõtteid. kui ka trupiliikmed aruteluga liitusid, tekkis väga palju mõtteainet.

Üldine eesmärk avardada maailmapilti ning õppida läbi teatritüki oma visiooni üheti mõistetavasse teatri „binaarsesse“ koodi konvertida sai täidetud ja missiooni võib lugeda edukalt lõpetatuks.“

Olla peaaegu terve ööpäeva teatris on midagi, mida väga vähesed inimesed kogeda saavad. Kogu vaatenurk muutub radikaalselt. Ma ei tundnud ennast kui tavakülastaja ja vaevalt seda tundsid ka teised noored. Meil oli eesmärk, ülesanne, lisaks saime asetada end tõelise teatrikriitiku rolli tajudes pimeduses kirjutamise vaeva. Ma poleks iial arvanud, et ühe lavastuse vaatamine võib võõraid inimesi nii palju ühendada.

Banaanimuffinist Panso vaimuni oli kõik viimase peal! Aitäh! Show must go on!“


Arvustuste öö tunnusmärk