Parimad Kõivu monoloogide esitajad on Kärt Kokkota, Aksel Ojari ja Doris Vahter

21.12.2019

5. detsembril toimus Eesti Draamateatris Madis Kõivu monoloogide esitamise võistluse finaal. 10 finalisti seast valis žürii välja kolm parimat esitust – Kärt Kokkota (Hugo Treffneri Gümnaasium, 11. klass), Aksel Ojari (Tallinna Saksa Gümnaasium, 9. klass), Doris Vahtra (Tallinna Reaalkool, 12. klass).

Kärt Kokkota esitas mõtteselgelt ja mõjusalt filosoofilist monoloogi näidendist „Küüni täitmine“. Monoloogiga „Kui me Moondsundi Vasseliga kreeka pähkleid müüsime, siis keegi ei tahtnud osta…“ õnnestus Aksel Ojaril hästi tabada Kõivu tegelastele omast vaimukat ja humoorikat jutulõnga heietamist. Doris Vahtra esitas monolavastuse mõõtu tõlgenduse minategelase monoloogist näidendist „Kammertükk“.

Žüriisse kuulusid Draamateatri näitlejad Britta Soll ja Ain Lutsepp ning lavastaja Priit Pedajas. Madis Kõivu loomingu esitamine võib olla pähkliks ka professionaalsele näitlejale, nii et žürii kiitis noori julguse eest võtta endale keeruline ülesanne. 10 finalisti esitasid monolooge nii publikule tuttavamatest („Tagasitulek isa juurde“, „Küüni täitmine“ jt) kui ka tundmatutest näidenditest („Kammertükk“, „Nero“). Noorte esitused olid omanäolised ning tugevad. Paljudele oli see esimene kokkupuude Kõivu loominguga. Loodetavasti andis võistlusinnustusttegeleda Kõivu loominguga edaspidigi.

Madis Kõivu monoloogide esitamise võistlus toimus Madis Kõivu 90. sünniaastapäeva puhul. Praegu mängukavas oleva lavastuse „Põud ja vihm Põlva kihelkonnannelätõistkümnendämä aasta suvõl“ 5. detsembri etendus oli samuti pühendatud sünniaastapäevale.