REIN OJA

teatrijuht

Telefon 683 1400
Faks 683 1401
e-post: rein.oja@draamateater.ee

Eesti Draamateatris 2006. aastast

Sündinud
26. veebruaril 1956 Tallinnas

Õppinud
Lõpetas TRK lavakunstikateedri 1978. aastal (VIII lend)
Omandas Nordic Stage Fight Society rahvusvahelise lavavõitluse õpetaja sertifikatsiooni 2003. aastal

Töö ja tegevus
1978–1997 Eesti Riiklik Noorsooteater/Tallinna Linnateater, näitleja
1993–2006 Eesti Näitlejate Liidu esimees
1998. aastast vabakutseline näitleja, näitejuht, lavavõitluse koreograaf ja lavastaja
2001–2008 Eesti Teatriliidu esimees
2006. aastast Eesti Draamateatri teatrijuht
2013. aastast SA Eesti Filmi Instituut nõukogu liige

1999. aastal asutas Salme Reegi nimelise lasteteatri auhinna
Õpetanud Eesti Muusikaakadeemias ja Tallinna Ülikoolis
Eesti Lavavõitluse Seltsi asutaja ja esimees 2002–2005

Praegu mängukavas
Orgon – Molière Tartuffe 

Rollid Eesti Draamateatris
1994  Matti – Bertolt Brecht Härra Punttila ja tema sulane Matti
1998  Edward IV; Richmond – William Shakespeare Richard III
1998  Lible – O. Luts, M. Unt Täna õhta kell kuus viskame Lutsu...
1999  Richard Willey – Ray Cooney Igaühele oma
1999  Anton – Madis Kõiv Kui me Moondsundi Vasseliga kreeka pähkleid kauplesime, siis ükski ei tahtnud osta
2001  Raiesmik – Egon Rannet Kadunud poeg
2002  Chouilloux – Georges Feydeau Potilaadale!
2002  Eugeniusz – Sławomir Mrożek Tango
2007  Kreon – Jean Anouilh Antigone
2008  Gustav Naan – Vetemaa, Aule, Karusoo Sigma Tau-C705
2009  R.V. Standard – Meir Z Ribalow Vihmatants
2012  Vassili Vassiljevitš Soljonõi – Anton Tšehhov Kolm õde
2013  Sigmund Freud – Éric-Emmanuel Schmitt Külaline
2015  Orgon – Molière Tartuffe 

Lavastused Eesti Draamateatris
1995  Franck Marcus Õde George´i tapmine
2010  Samuel Beckett Krappi viimane lint. Sammumisi

Rollid mujal
1976  Eedi – A. H. Tammsaare, K. Raid Me otsime Vargamäed TRK Lavakunstikateedri 8. lennu diplomilavastus Noorsooteater
1976  poiss – Samuel Beckett Godot’d oodates Noorsooteater
1977  Anton Kopalin – Viktor Rozov Situatsioon TRK Lavakunstikateedri 8. lennu diplomilavastus Noorsooteater
1980  täiskasvanud inimesed – Merle Karusoo Olen 13-aastane Noorsooteater
1981  osatäitja – Kristjan Jaak Peterson Läbi halli aja Noorsooteater
1981  Seth; ankrupillimees – Eugene O´Neill Elektra saatus on lein Noorsooteater
1982  Richard de Beauchamp – George Bernard Shaw Püha Johanna Noorsooteater
1983  Oleg Potehhin – Aleksandr Galin Idatribüün Noorsooteater
1983  Nimetu – A. H. Tammsaare Juudit Ugala
1983  Punsu – Merle Karusoo Nääripäev Ugala
1984  Abraham Slender – William Shakespeare Windsori lõbusad naised Noorsooteater
1985  Pastor Manders – Henrik Ibsen Kummitused Noorsooteater
1985  Warren – Ken Kesey Lendas üle käopesa Noorsooteater
1985  Stass – Vassil Bõkav Likvideerimine Noorsooteater
1985  Geoffrey – James Goldman Lõvi talvel Noorsooteater
1985  korpusekaaslane-pillimees – Juhan Saar Valge tee kutse Noorsooteater
1986  Kass – Hannu Mäkelä Härra Huu Noorsooteater
1986  Thijl – Ehala; Coster; Gorin Thijl Ulenspiegel Noorsooteater
1987  Leberecht – Saar; Kilvet; Viiding Kuning Herman Esimene Noorsooteater
1987  Louis Suur – Mihhail Bulgakov Molière Noorsooteater
1987  Ordumeister – Jaan Kaplinski Neljakuningapäev Noorsooteater
1988  Kratt – Saar; Kilvet Kratimäng Noorsooteater
1988  Seersant Kraam – Ken Campbell Skangpoomijad Noorsooteater
1989  inspektor Sugden – Agathe Christie Mõrv jõuluööl Noorsooteater
1989  Edek – Sławomir Mrożek Tango Noorsooteater
1990  Joosef Tubin – Jaan Metua Jüri Rumm Noorsooteater
1990  D’Epigny; Joe – Elmar Maripuu Pöörded Noorsooteater
1990  Ignacy Kozdron – Stanisław Ignacy Witkiewicz Väikeses häärberis Noorsooteater
1990  Garcin – Jean-Paul Sartre Väljapääsu ei ole Noorsooteater
1991  Joorik Vendelin – Saar; Kilvet Nii kaua kui Sa ei tule, laulan Sust Noorsooteater
1991  Treat – Lyle Kesseler Orvud Noorsooteater
1991  Mandžuuria sõdur – A. H. Tammsaare; M. Unt Priius – kallis anne Noorsooteater
1992  Martin – Sam Shepard Armuhullus Noorsooteater
1992  Vana näitleja Henry – H. Schmidt; T. Jones Fäntastiks Noorsooteater
1992  Vend Lorenzo – William Shakespeare Romeo ja Julia Linnateater
1992  Jean Paul Marat – Peter Weiss Rahvasõbra tagakiusamine ja tapmine Seewaldi vaimuhaiglas sadisti juhtimisel Noorsooteater
1993  Maestro – Hrafnhildur Hagalín Gudmundsdóttir Maestro Noorsooteater
1993  Valere – Molière Tartuffe Noorsooteater
1994  Quentin – Arthur Miller Pärast pattulangemist Linnateater
1995  Põhjakonn – F. R. Kreutzwald Impro 1: Põhjakonn Linnateater
1995  De Jussac – A. Dumas; E. Nüganen Kolm musketäri Linnateater
1996  Karl – Jaanus Rohumaa Ainus ja igavene elu Linnateater
1996  Harry – J. Rohumaa; M. Tuuling; I. Olmaru – Impro 2: Nanseni pass Linnateater
1997  Bernard Nightingale – Tom Stoppard Arkaadia Linnateater
1997  De Richelieu – A. Dumas; E. Nüganen Kolm musketäri Linnateater
1997  Robert – Bertolt Brecht Kolmekrossiooper Linnateater
2000  Azazello – Mihhail Bulgakov Meister ja Margarita Vanemuine
2000  Järve Jaan – Andres Ehin Tagaaetav. Lugu Rummu Jürist Harrastusteatrite Liit
2001  Gajev – Anton Tšehhov Kirsiaed Vanemuine
2003  Bartel Löwenklau – Eduard Bornhöhe Tasuja Endla
2003  Pentheus, Kreon – Mati Unt Vend Antigone, ema Oidipus Vanemuine
2005  Kyuzo – Kurosawa; Ojasoo; Semper Seitse samuraid No99
2005  Tupolski – Martin McDonagh Padjamees No99
2006  Heredy – J. Rohumaa; T. Sinissaar Genoom Linnateater

Lavastused mujal
1998  M. Z. Ribalow Päikesehelk Rakvere Teater
2003  Charles Dickens Jõululugu Vanalinna Stuudio

Tunnustus
1980  vabariikliku noorte lavajõudude ülevaatuse II preemia Olen 13-aastane
1980  Eesti Teatriühingu kollektiivne eripreemia trupile Olen 13-aastane
1981  vabariikliku noorte lavajõudude ülevaatuse I preemia Elektra saatus on lein
1981  NSV Liidu Kultuuriministeeriumi preemia trupile teatrihooaja parimate laste- ja noorsoolavastuste eest Olen 13-aastane
1983  vabariikliku noorte lavajõudude ülevaatuse I preemia Püha Johanna; Idatribüün
1984  vabariikliku noorte lavajõudude ülevaatuse III preemia Juudit
1997  Suur Vankri parima meesnäitleja preemia (Bernard Nightingale – Arkaadia)
2000  raadioteatri näitlejaauhind
2001  Helmi Tohvelmanni nimeline auhind
2006  Eesti teatri aastaauhind parimale meespeaosatäitjale (Tupolski – Padjamees; Kyuzo – Seitse samuraid)
2008  Valgetähe IV klassi teenetemärk