RIINA DEGTJARENKO

peakunstnik

Telefon 683 1445
E-post riina.degtjarenko@draamateater.ee

Eesti Draamateatris 2005. aastast

Sündinud
26. juunil 1976 Käinas

Õppinud
2003 Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia eriala
2003 Tallinna Pedagoogikaülikool kunstiõpetuse ja
joonestamise eriala

Töötanud
2002–2005 vabakutseline teatrikunstnik
Alates 2005 Eesti Draamateatri peakunstnik

Praegu mängukavas
Bengt Ahlfors Tuhk ja akvaviit
Nina Raine Hõimud
Tom Stoppard Põhiküsimus
Jordi Galceran Pangalaen (koos Ervin Õunapuuga)
Jean Anouilh Becket ehk Jumala au
Andrus Kivirähk Vaimude tund Koidula tänavas

Stsenograafia Eesti Draamateatris
2003  Andrus Kivirähk Uus jõuluvana
2004  J. Cartwright 1+1
2005  P. Lucas Juhus on pime
2006  Peter Saffer Must komöödia
2006  Andrus Kivirähk Syrrealistid (kostüümikunstnik)
2007  Fjodor Dostojevski Sortsid
2007  Henrik Ibsen Metspart
2007  Becky Mode Kõik on täis
2008  Jordi Galceran Grönholmi meetod
2008  Madis Kõiv Lõputu kohvijoomine
2008  Peter Shaffer Leekrüübe
2009  Koost. Priit Pedajas Arbujad
2009  Peter Quilter Hiilgav!
2010  Lee Hall Kaevuritest kunstnikud
2011  Villem Tuun Jaan Umbi lugu (ka videokontseptsioon)
2011  Eugene O´Neill Saatuse heidikute kuu
2011  John Logan Punane
2011  Jordi Galceran Cancún
2012  Halldór Laxness Islandi kell
2013  Bengt Ahlfors Tuhk ja akvaviit
2013  Jordi Galceran Leke
2014  Tennessee Williams Kass tulisel plekk-katusel
2014  Nina Raine Hõimud
2015  Tom Stoppard Põhiküsimus
2016  Jordi Galceran Pangalaen (koos Ervin Õunapuuga)
2016  Jean Anouilh Becket ehk Jumala au
2017  Andrus Kivirähk Vaimude tund Koidula tänavas

Stsenograafia mujal
2002  A. Noormets Lumejänesed Ugala
2003  E.-E. Schmitt Kuldne mees Rakvere Teater
2003  M. Unt Kärbeste saar Vanalinna Stuudio
2003  A. Gailit/P. Pedajas Nipernaadi mäng Emajõe Suveteater
2003  A. Pervik Kunksmoor Eesti Nukuteater
2003  F. McGuinness Et keegi mind valvaks Tallinna Linnateater
2004  J. Jacobsi/W. Casey muusikal Grease lavakujundus Eesti Nukuteater
2004  M. Gorki Mustlaslaager läheb taevasse Emajõe Suveteater
2004  E. Vilde Vigased pruudid Vanemuine
2004  O. Luts Nukitsamees Eesti Nukuteater
2005  L. Bernstein, J. Robbins, A. Laurents, S. Sondheim West Side Story Vanemuine
2005  Andrew Lloyd Webber Cats Vanemuine
2005  S. Lagerlöf Trollpoiss Eesti Nukuteater
2007  V. Sörensen, S. Westerberg Romeo ja Signe Emajõe Suveteater
2007  W. Shakespeare Eksituste komöödia Tallinna Linnateater
2009  E.-E. Schmitt Kooselu väikesed kuriteod Rakvere Teater
2009  Bryan Friel Imearst Vanemuine
2010  Walt Disney High School Musical Eesti Nuku- ja Noorsooteater
2010  William Shakespeare Torm Rakvere Teater
2010  Richard Rodgers Helisev muusika Vanemuine
2011  Ü. Vinter, Ü. Raudmäe, A. Lindgren Pipi Pikksikk Rahvusooper Estonia
2011  Martin McDonagh Kadunud käsi Vanemuine
2012  Eesti Vabariigi 94. aastapäeva kontserdi ja vastuvõtu kunstnik
2012  Peter Quilter Boyband Endla
2013  Ken Campbell Skangpoomijad Linnateater
2014  Peter Quilter Veel üks pilet Karlova teater
2015  Richard Bean Üks mees ja kaks bossi Vanemuine 
2016  B. Andersson, B. Ulvaeus, C. Johnson Mamma Mia! Vanemuine

Tunnustus
2004  eripreemia lavastuse Kunksmoor visuaalse lahenduse eest XIII Läänemeremaade nukuteatrite festivalil Tamperes
2005  preemia lavastusele Trollpoiss festivalil Draama 2005 tundliku maailmakästluse eest
2006  Grand Prix lavastusele Trollpoiss Serbia Laste- ja noorteteatrite festivalil Subotnicas
2008  Ilu-Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia (Kõik on täis, Grönholmi meetod, Lõputu kohvijoomine, Leekrüübe)
2009  kostüümikujunduse preemia lavastusele Lõputu kohvijoomine festivalil Draama 2009
2011  Ilu-Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia (Jaan Umbi lugu, Punane, Cancún, Saatuse heidikute kuu)