информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

Draamateatris esietendus soome näidend "Laulud halli mere äärest" (ERR)

VAATA UUDIST

Draamateatris esietendus Soome noorema põlve draamakirjaniku Pipsa Lonka näidend "Laulud halli mere äärest".

Lavastaja Ingomar Vihmari käe all on valminud pildirida inimeste elust mereäärses väikelinnas. Suurim tegelane laval on loomulik ja rikkumata Läänemeri. Vesi tõuseb pikkamööda, kõik teavad, et linn jääb peagi vee alla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lavastaja Ingomar Vihmari sõnul on Pipsa Lonka näidend väga aus.

"Ta ei teeskle ega mängi ega püüa olla midagi muud, kui ta on. Ainult need tegelaste teod ja mõtted räägivad publikuga. Igaüks tõlgendab seda nii, nagu on. Ma ise ei ole sekkunud sellesse absoluutselt, ühtegi tegelast pole ma ilustanud ega halvemaks teinud. Nad on nii, nagu nad on. Mul pole olnud huvi neile omapoolset hinnangut anda," selgitas Vihmar.

Pipsa Lonka on soome noorema põlvkonna dramaturg ja näitekirjanik. Ta on kirjutanud nii lastele kui ka täiskasvanutele, tema tekstid käsitlevad sageli inimese suhet ümbritseva maailma, eriti loodusega, teisalt aga ka tarbimis- ja heaoluühiskonnaga.

Näitleja Ivo Uukkivi arvates näeb selles näidendis elu ja inimesi selle sõna kõige otsesemas mõttes. "Need, kes poliitikast ja vaenust, sõjauudistest ja muust sellisest küllastunud on, siis see etendus on just neile," lisas ta.

"Laulud halli mere äärest" võitis näidendivõistlusel New Baltic Drama 2011 Soome peapreemia.