информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

Esimene lugemine: Julgestaja

Marion Jõepera

Uusi eesti näidendeid tutvustavas sarjas "Esimene lugemine" on Eesti Draamateatril rõõm publikule tutvustada oma noori kolleege, tulevasi teatrile ja teatrist kirjutajaid. Aprillis loetakse kolme näidendit, mille autorid on EMTA Lavakunstikoolis dramaturgiks õppivad III kursuse üliõpilased Maria Lee Liivak, Marion Jõepera ja Mart Kase.

Peamiselt näitleja-kõrgharidust pakkuv Lavakunstikool on juba varemgi koolitanud ka lavastajaid, praeguselgi III kursusel, 23. lennus, õpib lavastajaks kaks üliõpilast. Dramaturge õpetatakse aga Eesti teatrikõrgkoolis esimest korda. Mujal maailmas on see praktika üsna tavaline, et erinevaid teatrierialasid õpetatakse koos – võidavad ju kõik asjaosalised, kui tulevased dramaturgid saavad pisut näitlejakoolitust ning tulevased lavastajad ja näitlejad saavad koolilaval lähedalt tutvuda uue teksti sünniprotsessiga. Nüüd autorina publiku ette astuvaid dramaturgiaüliõpilased on näitlejatena laval Eesti Draamateatri lasteetenduses „Tinasõdur, baleriin ja siga”.

27. aprillil 19.00 Maalisaalis
Marion Jõepera „Julgestaja”

Kaljulõhesse libiseva mägironija loetud hetked. Mis jääb pinnale, mil viimane jäänael murdub? Baaslaagrid, moreenkaldad või martsipanist lindude tükeldamine, ühtekuuluvus meeskonna või millegi kaugemaga? Leida üles see tähtsaim enne seda kõige viimast – üks üsna lihtne avastus. Kui kodu võis olla mujal kui tippudes?

 

Pilet lugemisele maksab 40 krooni, pensionäridele ja õpilastele 25 krooni.

Lavastajana juhendab Uku Uusberg, EMTA Lavakunstikooli lavastajaeriala üliõpilane.

Loevad: Juss Haasma, Maarja Mitt, Kristo Viiding, Marek Tammets (EMTA Lavakunstikooli näitlejaeriala üliõpilased).

Число Начало Заметки Зал