информационный бюллетень

Stay informed on our latest news!

Sortsid

Fjodor Dostojevski

Etendus on kahe vaheajaga ning kestab 3 tundi ja 10 minutit.

“Mind te ninapidi ei vea”, Stavrogin aga võttis ta nina oma sõrmedega otsekui pihtide vahele ja vedas teda mööda tuba ringi, mõtlik ilme näol.
“Sortsid“ on mastaapne lugu inimestest kes tahavad muuta ebaõiglast ühiskonda. Kirillov ei kohku tagasi surma ees ja tahab sooritada enesetappu, et tõestada kõigile et ta on jumal. Stavrogin ei usu, et ta usub, aga teab, et kõik on lubatud. Verhovenski korraldab mässu, et tunda mängumõnu. Naised on hullumas, sest nad ei tea kas mehed armastavad neid või huvitab neid vaid idee.

Kogu ideestik sünnib Šveitsis, Euroopa südames. Ja selle kõige ümber on isad, emad, naised, koondpilt tänapäeva maailmamudelist.
Sortsid on kurjad vaimud, kes tahavad inimestest välja tulla. Nad lähevad sigade sisse, kes kukutavad end kaljult merre.

Esietendus 14. veebruaril 2007 suures saalis.

Etendustel on sünkroontõlge vene keelde. Kõrvaklapid küsige piletööride käest.

Lavastust toetab

Lavastaja ja dramatiseerija Hendrik Toompere jr
Kunstnik Riina Degtjarenko

Osades Mait Malmsten, Kaie Mihkelson, Raivo E. Tamm (külalisena) või Raimo Pass, Jan Uuspõld, Britta Vahur, Maria Klenskaja, Ain Lutsepp, Merle Palmiste, Anti Reinthal, Külli Reinumägi, Lauri Lagle, Margus Prangel, Mihkel Kabel, Tõnu Mikiver

Число Начало Заметки Зал