Sumu

Juha Jokela

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi ja 35 minutit.

Soome teadlased ja ärimehed satuvad plindrisse, kui püüavad Venemaaga äri ajada. Ka omavaheline sõprus ja vaat et isegi soomelikud väärtused pannakse proovile. Aga need on äratuntavalt ka teiste maade, ka Eesti küsimused. Kui paslik on äri teha riigiga, kes on äsja tunginud Ukrainasse? Müüa oma vinge meditsiinitehnikaleiutis vallutajate armee sõdurite ravimiseks? Ühelt poolt sanktsioonide all olev riik, teiselt poolt üksikult võttes toredad inimesed. Ühelt poolt oma riigi diplomaatilised huvid, teisalt oma firma ärihuvid. Näidendi esmalavastus oli Soome Rahvusteatris 2016. a sügisel. Helsingin Sanomate arvustaja Lauri Meri kirjutas, et Jokela tegelased kobavad nagu paksus udus, kuid vaatajate jaoks avaneb lugu nagu klaar sügispäev – ja pisut näpistav, nagu komöödia olema peabki.

Juha Jokela (sündinud 1970) on Soomes tuntud nii seriaalistsenaristina kui ka näitekirjanikuna. Ta on parimas mõttes tänapäeva autor, tema üllatav huumor, haaravad lood ja nüansirikkad karakterid kujutavad tabavalt meie kaasaega.

Esietendus 1. detsembril 2017 suures saalis.

Lavastaja Priit Pedajas
Kunstnik Riina Vanhanen (külalisena)
Tõlkinud Maimu Berg

Osades Ivo Uukkivi, Martin Veinmann, Taavi Teplenkov, Laine Mägi, Jekaterina Novosjolova (külalisena), Jaan Rekkor või Aleksander Eelmaa, Kersti Kreismann, Kaie Mihkelson.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal