Teater uurib ühiskonda kummitavaid probleeme/ ETV

Neli kontoririietes karakterit - naine, kaks meest ja ahv - annavad sellel pühapäeval esietenduvas Draamateatri lavastuses vastuseid küsimustele, kas maailm oleks parem ilma Saddam Husseinita või kas Eesti oleks parem ilma venelasteta.

Lavale jõuab Lauri Lagle lavastatud Siim Nurkliku näidend "Kas ma olen nüüd elus?", kus tuleb juttu sellest, mis meid praegu ümbritseb - majanduskriisist, anoreksiast, tööst, mida inimesed teha ei soovi ja ka hambavalgendusest.

Osalejad ise lubavad, et ühiskonda praegusel ajal kummitavatest probleemidest ülesaamiseks annab etendus kindlasti ka mõned mõtted. Omapoolseid lahendusi pakuvad tegelased lapselikult lõbusal viisil läbi mängude.

Lavastaja Lauri Lagle sõnul kasutatakse mängimiseks tänapäeva meedias tekkinud reegleid ja mustreid.

Samale tekstile lavastatud etendust nägi publik vähem kui kuu tagasi Solarise parklas Polygoni teatri esituses.

"Me oleme püüdnud vältida abstraktsust, mida võib-olla see tekst eeldaks, et tuua see rohkem maisesse õhkkonda," kirjeldas näitleja Mari-Liis Lill erinevust uuslavastuse ja Polygoni teatri lavastuse vahel.

Teksti autor Nurklik, kes kummagi lavastuse tegemisel ise kaasa ei rääkinud, jääb Lagle loominguga rahule.

"Ma arvan, et mis puudutab mingit tüüpi mänglevust ja mitmekülgsust, on ta seda väga hästi tabanud. Ma olen algusest peale Laurit usaldanud ja ta võib selle tekstiga teha, mis tahab," ütles Nurklik.

Näidend võitis Eesti Teatri Agentuuri 2009. aasta näidendivõistlusel II preemia.

Allikas: http://uudised.err.ee/index.php?06200057