Teed juuakse kell viis

Graham Linehan

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi ja 15 minutit.

Vana maja, suur ja päevinäinud, päris raudtee külje all. Kui rongid mööda sõidavad, maja vappub ja kägiseb ning tuled kustuvad... Nagu ütleb üks tegelastest: sel majal on iseloomu! Nii, nagu tema perenaisel vanaproua Wilberforce'ilgi, kes elab üksikuna selles kummalises majas koos oma haige papagoiga.
Ja siis see algab, saabuvad üürnikud – meeste kvintett, kes otsib ruume, et harjutada oma pillimängu. Heauskne majaproua on vaimustuses... kuni hakkab selguma üürnike tõeline taust; muusikud osutuvad kriminaalideks, meesteks, kes valmistuvad ülikavalaks pangarööviks.
Kriminaalne komöödia või siis koomiline kriminull, kuidas kellelegi meeldib, on stiilne ja nõudlik žanr. Vanaproua Wilberforce'i osas on Ita Ever, kes tähistas 2013. aastal oma 60 aasta lavajuubelit. Talle sekundeerib tõeline meistrite ansambel: Lembit Ulfsak, Ain Lutsepp, Tõnu Kark, Martin Veinmann, Egon Nuter jt.

Esietendus 3. novembril 2013 suures saalis.

Lavastaja Roman Baskin (külalisena)
Kunstnik Maret Tamme (külalisena)
Valguskunstnik Margus Vaigur (külalisena)
Tõlkinud Liisi Erepuu

Osades Ita Ever, Lembit Ulfsak, Martin Veinmann, Jüri Tiidus, Tõnu Kark, Ain Lutsepp, Ester Pajusoo, Egon Nuter (külalisena).

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal