Töötoad

Töötoad
Õpilastega teatris käiku planeerides tasub ühendust võtta Draamateatri kirjandustoaga, et huvi korral kokku leppida mõne töötoa läbiviimine. Töötubade täpsem ülesehitus sõltub vaadeldavast lavastusest ning õpilaste ajalistest võimalustest. Võimalusel timmime töötube just konkreetset gruppi silmas pidades. Töötubasid juhendab kirjandustoa toimetaja Kairi Kruus.

Etenduse-eelne töötuba

Etenduse-eelsed kohtumised on mõeldud sisseelamiseks lavastuse teemadesse ning õhustikku – tutvustame lavastuse tausta ja sünnilugu ning juhime tähelepanu detailidele, millele võiks etendust vaadates tähelepanu pöörata. Sissejuhatuseks sobib hästi ka ülevaade teatriarvustuse kirjutamise põhitõdedest – nii saab õpilane koguda ideid, kuidas hiljem oma elamusest arvustuse vormis kirjutada. Töötuba algab kl 18, kestus max 40 minutit.

Külastatud etenduse arutelu

Etenduse arutelu eesmärgiks on koos õpilastega lähemalt uurida etenduse erinevaid külgi. Sõna on eelkõige õpilastel – julgustame avaldama oma arvamust nähtu kohta, leidma erinevaid vaatepunkte ning kuulama kaaslaste nägemusi! Käsitletavad teemad ning töötoa täpsem ülesehitus sõltub külastatud etendusest.

Lisainformatsiooni saamiseks või töötoa korraldamiseks palume ühendust võtta Kairi Kruusiga (kairi.kruus@draamateater.ee, tel 683 1404).