Uudiskiri

Ole kursis Eesti Draamateatri uudiste ja uute lavastustega

Väike jumalanna

Izumi Ashizawa

Etendus on ilma vaheajata ning kestab 1 tund ja 40 minutit.

Jaapani lavastaja Izumi Ashizawa on oma teksti ja lavastuse loomiseks inspiratsiooni ammutanud paljudest allikatest. Nende hulgas on Hikari-nimeline tegelane ühest ta varasemast lavastusest, ajaloolised andmed inimohverdustest Nepaalis ja ka sealne nn elava jumalanna Kumari Devi traditsioon (alaealine tütarlaps valitakse välja ja tõstetakse jumalanna staatusesse kuni selle ajani, kui tal tekib menstruatsioon), tütarlaste rituaalne  naitmine jumalatega Indias (mis tähendab laps-seksiorja staatust), Prabhat Kumar Mukhopadhyay jutustus „Jumalanna“, film „Paani labürint“, jaapani šintoismi animistlik elutunnetus ja Haruki Murakami maagilise realismi maailm.

Izumi Ashizawa õpetab New Yorgi ülikoolis lavastamist ja (pärimuslikku ainest kasutavat) devising-teatrit. Ta jutustab teatris lugusid füüsilise eneseväljenduse, nukkude ja esemete abil. Tema õpetus põhineb jaapani füüsiliste etenduskunstide liikumistehnikal.

Lavastus on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia nin Eesti Draamateatri ühistöö.

Esietendus 26. jaanuaril 2018 väikses saalis.

Lavastuses kasutatakse viirukit ja lavatossu.

Lavastuse valmimist on toetanud Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia projekt EMTASTRA).

Autor ja lavastaja Izumi Ashizawa (Jaapan)
Kunstnik Kristjan Suits
Valguskunstnik Triin Suvi
Videokunstnikud Tauno Makke ja Ann Einberg
Lavastaja assistent Sylvia Köster

Osades Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakooli füüsilise teatri magistrandid Kersti Heinloo, Jaanika Tammaru, Martin Mill, Tanel Saar, Raho Aadla, Agur Seim, Mait Joorits ja EMTA lavakunstikooli 28. lennu tudengid Laura Kukk ning Dovydas Pabarcius. Magistrikursuse juhendaja on prof Jüri Nael, lavakunstikooli 28. lennu juhendajad on Mart Koldits ja dots Anne Türnpu.

Muusikutena teevad kaasa Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse improvisatsiooni magistrandid Michael Sagulin (vioola, Soome), Saara Viika (tšello, Soome), Satu Tillanen (tromboon, hääleimprovisatsioon, Soome), Tua Hakanpää (hääleimprovisatsioon, Soome), Karolin Kõrre (hääleimprovisatsioon). Juhendajad on EMTA nüüdismuusika ja improvisatsiooni keskuse professorid Anne-Liis Poll ja Anto Pett.

Mänguajad Algusaeg Kirjeldus Saal
25.03.201819:00EMTA magistrantide lavastus, viimaseid kordiVäikses saalis
09.04.201819:00EMTA magistrantide lavastus, viimaseid kordiVäikses saalis
22.04.201819:00EMTA magistrantide lavastus, viimast kordaVäikses saalis