LuIDriK
David Almond
Kas te olete kunagi mõelnud, milleks on inimesel abaluud?
Mis tunne sul oleks, kui kogu su senine elu oleks kokku varisemas? Uus elupaik, uus laps, vanemate tähelepanu puudumine, segadused suhetes sõpradega. Tunne, et keegi ei mõista sind enam. Milleski ei või kindel olla!
Michaeli pere kolib. Vanasse, pooleldi lagunenud majja, mille juurde kuulub kokkuvarisemise äärel olev garaaž. Vanemate tähelepanu koondub liigvara sündinud haigele beebile. Michael on üksi. Ühel päeval leiab ta garaažist kummalise olendi, kes näeb välja nagu hulkur. Ometi leiab Michael selles kummalises kõhnas tõredas vanamehes sõbra, kelle eest hoolitsemine poisile uue sihi annab. Kes on see kummaline luider olevus, kes põeb artriiti, nõuab hiina toitu ja tumedat õlut? On ta vana või noor? On ta üldse inimene? On ta üldse päriselt olemas? Hoolitsedes koos uue sõbra Minaga Luidriku eest, saab Michaelist ka oma pisiõe elupäästja.
Briti autori David Almondi jutustusel „Luidrik” („Skellig“, raamat ilmunud eesti keeles 2000 ja 2020) põhinev lavastus on lugu üksildusest, murest ja vastutusest. Aga ka sõprusest, armastusest ja kohandumisest. Ja sellest, et lootust võib leida vahel ka kõige ootamatumates kohtades.
Noorele vaatajale ja kogu perele mõeldud atmosfääriline lavastus seob sõnateatri, visuaalteatri ja füüsilise teatri vahendeid.
Trupp
Lavastaja → Taavi Tõnisson (Eesti Noorsooteater)
Dramaturg → Mihkel Seeder (VAT Teater)
Kunstnik → Marion Undusk
Koreograaf → Olga Privis
Helilooja → Kirill Havanski
Valguskujundaja → Priidu Adlas
Tõlkija → Laur Lomper
Osades → Märten Metsaviir, Markus Luik, Emili Rohumaa, Britta Soll, Tõnis Niinemets, Kersti Heinloo, Christopher Rajaveer, Jüri Tiidus
Lisainfo
Esietendus 9. detsembril 2023 suures saalis.
Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 2 tundi ja 10 minutit.
Lavastus sobib lastele alates 10. eluaastast.
Lastegrupid, kes tulevad etendusele kaugemalt kui 50 km saavad taotleda sõidutoetust Eesti Rahvakultuuri Keskuse toetusmeetme „Teater maale“ alamsuuna „Lapsed teatrisse“ kaudu, lähem info siit →
Meedia
„Lastele tehakse ikka head teatrit (ka)“ → Karin Allik, Sirp, 16.02.2024
„Elu ime oma vastandlikkuses“ → Maria Aksiim, Draamateatri ajaleht nr 26, sügis 2023